Palmier koekjes met kaneel

  • 30min
  • 4P
  • Easy

Lekker ouderwetse koekjes waar je geen genoeg van krijgt. Perfect om te combineren met een sterke espresso. Wedden dat je niet kunt stoppen met snoepen? 

Ingrediënten

1 vel bladerdeeg (15 x 20 cm)
1 eierdooier
Scheutje melk
2 el fijne suiker
1 kl kaneelpoeder 

Bereidingswijze

Voorverwarmen: Verwarm de oven voor op 180 °C. 

Dorure maken: Meng de eierdooier met een scheutje melk in een kommetje. 

Bladerdeeg voorbereiden: Rol het bladerdeeg uit en bestrijk het volledig met de dorure. 

Suiker-kaneelmix maken: Meng de fijne suiker met het kaneelpoeder in een kommetje. 

Suiker-kaneel toevoegen: Strooi de suiker-kaneelmix royaal over beide zijden van het bladerdeeg. 

Deeg oprollen: Rol het deeg op vanaf beide zijkanten naar het midden toe, zodat je twee rollen hebt die in het midden samenkomen. Druk het deeg stevig aan om luchtbellen te voorkomen. 

Snijden: Snijd de rol in plakjes van ongeveer 1 cm dik. 

Koekjes plaatsen: Leg de plakjes plat op een met bakpapier beklede bakplaat. Zorg voor voldoende ruimte tussen de koekjes, want ze rijzen tijdens het bakken. 

Bakken: Bak de koekjes 15 minuten in de voorverwarmde oven, totdat ze mooi goudbruin en gekarameliseerd zijn. 

Afkoelen: Laat de krakelingen volledig afkoelen op een rooster. Ze worden knapperig als ze zijn afgekoeld. 

Tips

  • Voeg een snufje nootmuskaat of kardemom toe aan de suiker-kaneelmix voor een extra warme smaak. 
  • Zorg dat het bladerdeeg goed koud is voordat je begint, zodat het makkelijk te bewerken is. 
  • Gebruik een scherp mes om het deeg netjes in plakjes te snijden. 

Bewaar de afgekoelde krakelingen in een luchtdichte doos op kamertemperatuur. Ze blijven tot 5 dagen lekker knapperig.