Verwarm de oven voor op 220 °C.
Trek of snijd de oesterzwammen in fijne sliertjes. Meng in een kom met de gyroskruiden en olijfolie. Spreid ze mooi uit op een bakplaat. Bak in de oven op 220 ÅãC gedurende een kleine 20 minuten. Roer de paddenstoelen op de helft van de baktijd even om zodat ze egaal krokant bakken.
Snijd de komkommer en radijsjes in fijne schijfjes en de tomaat in blokjes en zet alles op tafel.
Doe voor de knoflooksaus alle ingrediënten in een kommetje en meng alles goed door elkaar. Voeg harissa of sambal toe als het wat pittiger mag zijn. Zet erbij op tafel.
Rooster de pitabroodjes in een toaster en snijd ze open. Leg de broodjes in een mandje.
Hoe vullen? Smeer de binnenkant royaal in met knoflooksaus. Vul met komkommer, tomaat, radijsjes, witte kool en de paddenstoelengyros.
Social
Make eat share tag
Heb je dit recept nagemaakt en was het lekker? Deel het dan zeker op social media en tag @sofiedumontchef! Dat vind ik superleuk! Smakelijk.